Delaware jest najbardziej korzystnym miejscem dla przedsiębiorców i firm wczesnych etapów na terenie całych Stanów Zjednoczonych – a także świata – w związku z prawem silnie ukierunkowanym na swobodę działalności gospodarczej i rozwój biznesowy. Oto kilka z wielu powodów dlaczego przedsiębiorcy decydują się na rejestrację spółek w Delaware:

  • Dostęp do najlepszego systemu prawnego w USA. W szkołach prawniczych, nawet na Harvardzie, gdy wykłada się prawo korporacyjne wzoruje się na prawie stanu Delaware.
  • Delaware ma najlepszy system ochrony majątków udziałowców w USA i jeden z najlepszych na świecie. Spółka LLC z Delaware daje najlepszą możliwą ochronę majątku przed wierzycielami.
  • Izba Handlowa USA (United States Chamber of Commerce) przyznaje od wielu lat Delaware pierwsze miejsce jako najlepszy stan dla biznesu i to we wszystkich ośmiu kategoriach.

Delaware - najlepszy system prawny

Delaware - gwarancja ochrony udziałowca

Dowiedz się dlaczego Delaware jest domem tylu dużych korporacji i jak może być korzystny także dla małej korporacji, jednoosobowej spółki LLC. 66% wszystkich najbogatszych firm z listy Fortune 500 jest zarejestrowanych w Delaware. Przypadek? Dodatkowo, 75% wszystkich firm w Delaware to spółki typu LLC. Cały stan Delaware liczy sobie 935 tysięcy mieszkańców. A zastanawiasz się ile tam jest firm? Obecne działających spółek jest tam ponad 1 milion i 100 tysięcy działających spółek.

Delaware - najlepszy stan dla biznesu

Czy trudno rejestruje się spółkę w Delaware? Absolutnie nie. Rejestracja spółki zajmuje do godziny czasu. Po tym czasie spółka może prowadzić już działalność gospodarczą. Jest to jedno z najbardziej przyjaznych miejsc do rejestracji nowych firm.

Informacje prezentowane na niniejszej stronie oraz zdobyte za pośrednictwem niniejszej strony nie stanowią ani oferty w myśl przepisów KC ani też nie powinny być brane za doradztwo podatkowe/prawne. Skomplikowany system podatkowy sprawia, że każda sprawa powinna zostać zbadana indywidualnie przez doradcę podatkowego a informacje zaczerpnięte z internetu nie powinny być podstawą decyzji biznesowych. Ani nasza spółka ani współpracująca korporacja prawna nie świadczy usług w zakresie szeroko rozumianej optymalizacji podatkowej czy doradztwa podatkowego lub prawnego. Wszystkie kroki powinny być skonsultowane z własnym księgowym/prawnikiem.