Franchise Tax musi być opłacony dla każdej spółki LLC z Delaware w maju każdego roku za rok poprzedni. Franchise Tax można opłacić samodzielnie bądź też za naszym pośrednictwem. Jeśli ktoś chce opłacić go samodzielnie, przygotowaliśmy krótki przewodnik wideo jak to bezproblemowo zrobić.

Wchodzimy na stronę urzędu (tutaj) i klikamy przycisk: „Click Here to Pay Taxes/File Annual Report”. Następnie podajemy siedmiocyfrowy numer spółki w polu „Enter 7 digit Business Entity File Name”. Jeśli nie pamiętamy numeru swojej spółki, klikamy „Search for business by name” a następnie podajemy nazwę spółki i klikamy „Search”. Wybieramy swoją spółkę z listy dostępnych a numer spółki automatycznie zostanie uzupełniony. Klikamy „Continue”.

Sprawdzamy poprawność danych i klikamy „Pay Taxes”. Na kolejnej stronie wybieramy metodę płatności. Dla Polaków zaleca się kartę płatniczą bądź kredytową. Podajemy numer karty, numer CCV, datę ważności karty i imię oraz nazwisko z karty. Poniżej podajemy adres, telefon i e-mail. Klikamy „Submit”. Na kolejnej stronie, jeśli płatność zostanie przetworzona, wyskoczy nam potwierdzenie. Potwierdzenie można wydrukować i przesłać sobie na e-mail. Wszystko nie zajmie więcej niż 2 minuty.

Informacje prezentowane na niniejszej stronie oraz zdobyte za pośrednictwem niniejszej strony nie stanowią ani oferty w myśl przepisów KC ani też nie powinny być brane za doradztwo podatkowe/prawne. Skomplikowany system podatkowy sprawia, że każda sprawa powinna zostać zbadana indywidualnie przez doradcę podatkowego a informacje zaczerpnięte z internetu nie powinny być podstawą decyzji biznesowych. Ani nasza spółka ani współpracująca korporacja prawna nie świadczy usług w zakresie szeroko rozumianej optymalizacji podatkowej czy doradztwa podatkowego lub prawnego. Wszystkie kroki powinny być skonsultowane z własnym księgowym/prawnikiem.