Samo założenie spółki typu LLC w Delaware nie jest drogie. Koszt przygotowania dokumentacji do złożenia spółki plus opłaty urzędowe wnoszone przy rejestracji spółki mogą zamknąć się w USD 250,00. Za taką kwotę można mieć zarejestrowaną spółkę LLC w Delaware (tzn. spółka staje się widoczna w rejestrze spółek i teoretycznie może funkcjonować).

Koszty jednak robią się na dalszych etapach, gdyż aby funkcjonować na rynku (np. zawierać umowy) należy posiadać:

  • Wydruk dokumentów spółki z rejestru do wersji papierowej
  • Certificate of good standing od Sekretarza Stanu dla zarejestrowanej spółki
  • Potwierdzenie notarialne dokumentów przez amerykańskiego notariusza
  • Numeru podatkowy EIN

Oczywiście należy również komplet dokumentów przesłać z USA do Polski kurierem.

Taki zestaw dokumentów wraz z przesyłką kosztuje USD 899 i jest zawarty w naszym pakiecie srebrnym.

Kolejną kwestią jest posiadanie rachunku bankowego dla spółki. Polskie banki (a także każde inne znajdujące się poza USA wymagają dodatkowych kroków i dokumentów:

  • Apostille de la Hague dokumentów spółki wydane przez Departament Stanu;
  • Tłumaczenie przysięgłe dokumentów spółki z angielskiego na polski;

Koszty powiększają się przy tym zestawie dokumentów, wraz z naszą pomocą przy otwarciu rachunku do USD 1299 co też zawiera pakiet złoty.

Oczywiście istnieją różne modyfikacje obu zestawów. Możliwe jest np. zrezygnowanie z naszej pomocy przy otwarciu rachunku bankowego i przejście przez tą procedurę samodzielnie, skorzystanie z usług własnego tłumacza przysięgłego itd. Przedstawione pakiety są więc w pełni elastycznie.

Informacje prezentowane na niniejszej stronie oraz zdobyte za pośrednictwem niniejszej strony nie stanowią ani oferty w myśl przepisów KC ani też nie powinny być brane za doradztwo podatkowe/prawne. Skomplikowany system podatkowy sprawia, że każda sprawa powinna zostać zbadana indywidualnie przez doradcę podatkowego a informacje zaczerpnięte z internetu nie powinny być podstawą decyzji biznesowych. Ani nasza spółka ani współpracująca korporacja prawna nie świadczy usług w zakresie szeroko rozumianej optymalizacji podatkowej czy doradztwa podatkowego lub prawnego. Wszystkie kroki powinny być skonsultowane z własnym księgowym/prawnikiem.